“DAR GELİRLİ İÇİN RAMAZAN ÇOK ZOR GEÇECEK“ | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


“DAR GELİRLİ İÇİN RAMAZAN ÇOK ZOR GEÇECEK“


CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, iftar sofrasının olmazsa olmaz gıda ürünlerinde yaşanan son 1 yıldaki fiyat değişimlerini inceledi.

 

Gıda enflasyonunun durdurulamadığını kaydeden Bulut, “Bazı gıda ürünlerinde yüzde yüzden fazla artış var. Geçtiğimiz yıl 5 TL’den satılan 330 gramlık Ramazan pidesi, bu yıl gramajı 30 gram düşürülerek 10 TL oldu. Vatandaşın iftar sofrasına ateş düştü. Dar gelirli vatandaş için Ramazan çok zor geçecek” dedi.

 

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ramazan ayının dar gelirli için çok zor geçeceğini söyledi. Vatandaşın iftar sofrasına yemek koymakta zorlanacağını kaydeden Bulut, “İktidar 20 yıldır vatandaşı enflasyona ezdirmediğini söylese de rakamlar bunun aksini ortaya koyuyor” dedi.  Bulut, asgari ücretin her gün eridiğini, mutfağın adeta yangın yerine döndüğünü, kirasını, faturalarını zar zor ödeyen vatandaşın en temel gıda maddelerini bile almakta zorluk çektiğini kaydetti.

DAR GELİRLİ İÇİN RAMAZAN ÇOK ZOR GEÇECEK

İftar sofrasının olmazsa olmaz gıda ürünlerinde yaşanan son 1 yıldaki fiyat değişimlerini inceleyen Bulut, “Vatandaşın iftar sofrasına ateş düştü. Vatandaşın orucunu açmak için sofrasına koyduğu hurmanın kilosu geçen Ramazan ayında 133.5 TL’yken, bu Ramazan ayında 210.26 TL’ye; zeytinin 800 gramı 48.44 TL’yken, 84.39 TL’ye çıktı. Geçtiğimiz yıl 5 TL’den satılan, iftar sofralarının baş tacı 330 gramlık Ramazan pidesi, bu yıl gramajı 30 gram düşürülerek 10 TL oldu. Vatandaş iftar sofrasına et koyamayacak. 1 kilogram dana kuşbaşı et 99.60 TL’den, 249.90 TL’ye; 830 gram salça 13.99 TL’den 39 TL’ye; yemeklerin olmazsa olmazı Ayçiçek yağının litresi 30.90 TL’den, 45.50 TL’ye; hazır çorbanın fiyatı 5 TL’den, 10 TL’ye; makarnanın fiyatı 7.35 TL’den, 12.75 TL’ye yükseldi. Fiyat artışları bazı gıda ürünlerinden yüzde yüzü geçti. Dar gelirli vatandaş için Ramazan çok zor geçecek” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’li Bulut’un incelediği iftar sofrasındaki ürünlerdeki fiyat değişimleri şöyle: 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA