“Öğretmenler, Okul Girişinde Ateş Ölçüyor” | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    TARIM    |    HAYVANCILIK    |    GIDA    |    GÜNCEL    |    SAĞLIK    |    EKONOMİ    |    WEB TV


“Öğretmenler, Okul Girişinde Ateş Ölçüyor”


CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte yeterli önlemlerin alınmadığını belirterek, okul girişlerinde öğrencilerin ateşini ölçmesi için herhangi bir sağlık eğitim formasyonu olmayan öğretmenlerin görevlendirildiğini kaydetti. Bulut, “Tüm okullara vakit kaybetmeden birer sağlık personeli görevlendirilmelidir” dedi.

 

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, bir buçuk yıl aranın ardından okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte yeterli önlemlerin alınmadığını belirtti. Salgının geldiği aşama ve salgına karşı alınan önlemlerdeki eksikliklerin, özellikle çocuklarını okula gönderen velileri kaygılandırdığını kaydeden Bulut, yeterli medikal maske dağıtımı yapılmadığını, birçok okulda velilerden öğrenciler için maske, ıslak mendil, kâğıt havlu gibi malzemeleringetirilmesini istendiğini ifade etti.

ÖDENEK YETERLİ DEĞİL

“Temizlik ve Hijyen ödeneği” adı altında öğrenci başına yıllık sadece 45 TL para verileceğinin söylendiğini, bu paranın yetersizliği bir yana onun da ödenip ödenmediğinin belli olmadığını belirten Bulut, okullara kadrolu sağlık personeli atamasının yapılmamasının salgının gidişatı için endişe verici olduğunu kaydetti.  

ÖĞRENCİLERİN ATEŞİNİ ÖĞRETMENLER ÖLÇÜYOR

Okul girişlerinde öğrencilerin ateşini ölçmesi için herhangi bir sağlık eğitim formasyonu olmayan öğretmenleringörevlendirildiğini söyleyen Bulut, “Devlet sağlık personelivermediği için öğrencilerin ateşini öğretmenler ölçüyor. Ondan sonra çocuklar okula alınıyor. Hem öğretmenler istekleri dışında ve mesleklerine, uzmanlık alanlarına uygun olmayan bir işi yapmaya zorlanıyor hem de bu durum öğretmen ve öğrencilerin sağlığı ile ilgili de risk oluşturuyor.Bu anlayışla pandemiyle mücadele etmek mümkün değil” dedi.

SAĞLIK PERSONELİ GÖREVLENDİRİLMELİ

Velilerin kapıda ateş ölçenin kim olduğunu bilmediği için öğretmene kapı görevlisi muamelesi yaptığını kaydeden Bulut, şöyle devam etti:

Hani eğitimde tüm önlemler alınmıştı? Hani okullar salgına hazırdı? Eğitimde tüm önlemleri aldık" diyerek öğretmene ateş ölçtürülür mü? Güvenlik görevlisiymiş gibi kapıda öğrencilerin ateşini ölçtürmek öğretmenleri rencide etmez mi?Tüm okullara vakit kaybetmeden birer sağlık personeli görevlendirilmelidir. En az 101 bin kadrolu yardımcı hizmetli ataması yapılmalıdır. Okulların ihtiyaç duydukları temizlik malzemeleri eksiksiz karşılanmalıdır.

 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2021 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA