"TARİHTEN ALINACAK DERSLER" KİTABI RAFLARDA! | TARIMIN SESİ

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


"TARİHTEN ALINACAK DERSLER" KİTABI RAFLARDA!


PULİTZER ÖDÜLLÜ DURANT ÇİFTİNİN 40 YILLIK ÇALIŞMALARINI DERLEDİĞİ TARİHTEN ALINACAK DERSLER, EPSİLON LOGOSUYLA RAFLARDA!

 

Epsilon, Pulitzer ödüllü tarihçiler Will ve Ariel Durant’ın,insanlık tarihi üzerine 40 yıllık çalışmalarını damıttığı Tarihten Alınacak Dersler adlı kitabını Türkiye’deki okurlarla buluşturuyor. Tarihten Alınacak Dersler5.000 yıllık dünya tarihinde gözlemlenen konu ve dersleri coğrafya, biyoloji, ırk, kişilik, ahlak, din, ekonomi, sosyalizm, devlet, savaş, büyüme ile çürüme ve ilerleme gibi on iki farklı bakış açısıyla gözden geçiriyor.Çiftin, dünya tarihini anlatan Medeniyetin Öyküsüserisinin rafine bir özeti niteliğindeki kitap, her evin kitaplığında bulunması gereken bir başyapıt…  

 

Onbir ciltlik Medeniyetin Öyküsü (The Story of Civilization)serisinin onuncu kitabıyla 1968 yılında Pulitzer Ödülü’ne layık görülen Amerikalı tarihçi ve felsefeci William James Durant ile araştırmacı ve yazar eşi Ariel Durant’ın Tarihten Alınacak Dersler adlı kitabı, Epsilon logosu ve Varol Ataman’ın çevirisiyle raflarda yerini aldı.

 

Will ve Ariel Durant’ın, The Story of Civilizationın on anıtsal cildi üzerindeki kırk yıllık çalışmalarından elde ettikleri bilgi ve deneyim birikimini okur için damıttığı Tarihten Alınacak Dersler, insan deneyiminin doğasına, uygarlığın evrimine, insan kültürüne dair göz kamaştırıcı içgörülerle dolu bir insanlık tarihi araştırması.

 

Yazarlar, hayatlarının işinin tamamlanmasıyla geriye bakıp insanın savaş, fetih ve yaratılış içinde geçen uzun yolculuğunun anlamını irdelemeye başlarlar. Kendi çağımızı anlamamıza yardımcı olabilecek temaları kullanarak insanın doğası, davranışları ve beklentileri hakkında tarihin ne göstereceğini araştırırken geçmişin büyük yaşamlarına, fikirlerine ve olaylarına değinirler.

 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

tariminsesi.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
tariminsesi.com © Copyright 2013-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA